• Ianis Hagi a fost eliminat după Rangers – Slavia Praga 0-2 (1-3 la general)
  • Mircea Lucescu a fost eliminat după Villarreal – Dinamo Kiev 2-0 (4-0 la general)
  • Tătărușanu a fost eliminat după AC Milan – Manchester United 0-1 (1-2 la general)

Nicușor Stanciu a rămas ultimul român implicat în cupele europene, după meciurile de aseară din Europa League.

Mircea Lucescu și Dinamo Kiev au fost eliminați de Villarreal, Tătărușanu și AC Milan nu au putut să treacă de Manchester United, iar Stanciu și Slavia Praga au eliminat noua campioană a Scoției, Rangers-ul lui Ianis Hagi.

Stanciu a jucat până în minutul 90 la Glasgow și a marcat din nou în poarta scoțienilor. De data asta, Stanciu a înscris dintr-o lovitură liberă, de la aproape 30 de metri.

Recomandări

MUSIC HEALS THE SOUL
CE RESTAURANTE SUNT PREMIATE ÎN SUA?
LIMERANȚA ASCUNDE PROBLEME DIN TRECUT
TU CÂT TIMP PETRECI PE TELEFON?
TU BEI CAFEA? IATĂ CE AR TREBUI SĂ ȘTII

Seara nu a fost doar lapte și miere pentru Slavia. Portarul lor a fost lovit cu crampoanele în față după ce Roofe a intrat cu piciorul la capul lui Kolar. Tragerea la sorți pentru sferturile Europa League are loc astăzi, de la ora 14:00.